Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Перебираючи в пам’яті тюремні роки, пригадую, як було важко у перші дні після першого арешту. Мене кинули в камеру до смертників. Хотіли відразу зламати. Але мене не можна було зламати, адже я вже тоді написав свої книги “Правосуддя чи рецидив терору” і “Лихо з розуму” – про те, як хтось ламався, а хтось вистояв.
В’ячеслав Чорновіл

Історія МНР

781 переглядів

Молодий Народний Рух виник як молодіжне крило Народного Руху України – громадсько-політичного руху, який був заснований у 1989 році на базі численних демократичних організацій та ініціатив.

У 1990 році молодь стала активним учасником таких масових акціях як “Живий ланцюг” на честь Дня Злуки, 500-ліття Запорізького козацтва, та інших великих заходів під Берестечком, Батурином, в Лубнах і Хотині.

У 1993 році Народний Рух України набув статусу партії, а його молоді члени і прихильники оформилася у Молодий Рух.

В грудні 1994 року Молодий Рух виступив з протестом біля посольства Росії, де вимагав виведення російських військ з чеченської території та початку повновартісних російсько-чеченських переговорів.

У 1996 році для Молодого Руху найважливішою ділянкою роботи стала боротьба за прийняття нової Конституції України. За ініціативою Молодого Руху та Української Студентської Спілки у квітні було створено Всеукраїнський громадський молодіжний комітет на підтримку прийняття нової Конституції України, який розгорнув активну діяльність в усіх областях України.

В листопаді 1996 року Молодий Рух провів загальноукраїнську кампанію «Конституція. Свобода. Освіта», під час якої зібрано й передано до Кабінету Міністрів 6 тисяч підписів з вимогами нормального фінансування освіти, скасування інституту прописки та дотримання прав молоді.

У жовтні 1997 року Молодий Рух розпочав кампанію протестів у зв’язку з рішенням уряду Пустовойтенка скасувати 50%-ву знижку на проїзд студентів у міжміському транспорті. В більшості областей відбулося пікетування органів влади та збирання підписів з протестом проти дій уряду.

17 листопада 1998, в Міжнародний день студентів, Молодий Рух розпочав довгострокову Всеукраїнську кампанію «Україні — професійну армію!» (з гаслом « В XXI століття без — призовів та дідівщини!»). Метою проведення кампанії є поетапний перехід до професійної армії, а на першому етапі — звільнення випускників вищих навчальних закладів від примусової служби в армії.

У грудні 1999 році у зв’язку із розколом у Народному Русі України та змінами до законодавства була зареєстрована юридично відокремлена ВГО “Молодий Народний Рух”, яка продовжила співпрацю з НРУ. Першим головою ВГО “Молодий Народний Рух” став Юрій Криворучко.

2004 Члени Молодого Народного Руху беруть активну участь у «Помаранчевої революції», і подіях, які їй передували, зокрема “Революції на траві” у м. Суми.

У 2007 році Молодий Народний Рух очолив Іван Крулько. Організація розпочала системну діяльність, спрямовану на пропаганду євро-атлантичної інтеграції України.

У 2008 р. відбулося таборування «Говерла 2008. Україна крокує до НАТО », в якому взяли участь більше 600 членів організації. Також в цьому році вперше відбулася “Школа молодого лідера”.
Щорічне таборування біля г. Говерла та навчальні школи для молоді стали постійними проектами “Молодого Народного Руху”.

У 2010 р з приходом до влади в Україні В. Януковича “Молодий Народний Рух” стає організатором ряду протестних акцій як в м. Київ, так і в обласних центрах держави.

У 2011 р. молодорухівці разом з КУМО організували перший в історії незалежної України Форум української молоді діаспори «Київ-2011», який зібрав 50 молодих українців із 30-ти країн світу та взяли активну участь в організації Всесвітнього Форуму Українців.

У 2012 р. Молодий Народний Рух став співзасновником молодіжної кампанії “Вставай”, спрямованої на активізацію політичної позиції молоді.

25 березня 2013 р. головою ВГО “Молодий Народний Рух” було обрано Сергія Воронова.

В 2013 р. під час акцій протесту молодо рухівці зазнавали репресій з боку режиму В. Януковича. Під час акції на підтримку “Сумських графітчиків” спецпризначеннями “Беркуту” було затримано голову Сумської ОО МНР Андрія Рибалка. У грудні 2013 р. за спалення портретів В. Януковича було порушено кримінальну справу проти заступника Голови Молодного Народного Руху Олега Савки.

У 2013-2014 рр. молодорухівці стали активними учасниками Революції Гідності.

У грудні 2015 року головою Молодого Народного Руху обрано Андрія Рибалка.