Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції, сила закону, а не закон сили, добробут народу, а не всенародні злидні, громадське порозуміння, а не громадська ворожнеча, демократія, а не диктатура.
В’ячеслав Чорновіл

Зеленський про переговори Байдена та Путіна: перемога України в тому, що США завжди підтримували Україну

26 переглядів

Президент України Володимир Зеленський позитивно оцінив перемовини лідера США Джо Байдена з главою РФ Володимиром Путіним. Він повідомив, що готовий говорити предметніше після діалогу з очільником Білого дому.

Відповідну заяву президент зробив під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Хорватії Андрієм Пленковичем, відео якого було опубліковано у Facebook Зеленського. Політик 8 грудня прибув Україну з офіційним візитом.

Президент зробив заяву під час спільного брифінгу з прем'єр-міністром Хорватії Андрієм Пленковичем

“Я вважаю, що це позитивно, що президент США розмовляв із президентом РФ”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що детальніше прокоментує ці переговори після розмови з Байденом 9 грудня – такий час запропонувала американська сторона.

Головною перемогою України він назвав те, що США завжди підтримували нашу країну.

“Найголовніше, ми бачимо, що є особиста реальна реакція та особиста роль Байдена у врегулюванні війни на Сході нашої держави”, – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, у вівторок 7 грудня, відбулася онлайн-зустріч президентів США Джо Байдена та РФ Володимира Путіна. Однією з основних тем їхньої розмови стала Україна – , зокрема, американський лідер пригрозив санкціями у разі російської агресії. Розмова була закрита для ЗМІ та проводилася за захищеною лінією.

Лідери країн обговорили такі теми:

  • Президент США висловив підтримку Україні;
  • Також він дав зрозуміти, що Вашингтон та європейські союзники можуть запровадити санкції у разі повномасштабного вторгнення росіян;
  • Байден закликав Путіна повернутися до дипломатичного шляху та припинити ескалацію.
Під час переговорів із Путіним.

Кремль також виклав свою версію переговорів. Зокрема лідер країни-агресора поскаржився, що Україна нібито “не виконує Мінські угоди”. Зазначається, що “розмова мала відвертий і діловий характер”, водночас Путін знову назвав російсько-українську війну – “внутрішньоукраїнською кризою”.

Путін під час онлайн-переговорів із Байденом.

“Переважне місце у розмові зайняла проблематика, пов’язана із внутрішньоукраїнською кризою та відсутністю прогресу у виконанні Мінських домовленостей 2015 року, які є безальтернативною основою мирного врегулювання”, – йдеться у заяві.

Джерело: news.obozrevatel.com