Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Немає в нас бандерівців та москалів, східних і західних. Всі ми — народ України.
В’ячеслав Чорновіл

США запросили на саміт за демократію 110 країн, серед яких Україна: Росія та Китай не братимуть участі

18 переглядів

9-10 грудня 2021 року президент США Джо Байден проведе перший із двох самітів за демократію, на якому зберуться лідери урядів, громадянського суспільства та приватного сектора. Участь у ньому візьмуть 110 країн, серед запрошених – й Україна.

Список учасників опубліковано на офіційному сайті уряду США. Водночас Росії та Китаю серед них немає. Захід пройде у віртуальному форматі та буде присвячений викликам та можливостям, з якими сьогодні стикаються демократії.

Зазначається також, що саміт надасть лідерам платформу для оголошення як індивідуальних, так і колективних зобов’язань, реформ та ініціатив щодо захисту демократії та прав людини в країні та за кордоном. Напередодні заходу проходять консультації з експертами з уряду, багатосторонніх організацій, благодійних організацій, громадянського суспільства та приватного сектору, щоб висунути ідеї щодо трьох ключових тем:

  • Захист від авторитаризму
  • Протидія корупції та боротьба з нею
  • Сприяння повазі прав людини

Лідерам країн запропонують оголосити про конкретні дії та зобов’язання щодо значних внутрішніх реформ та міжнародних ініціатив, що сприяють досягненню цих цілей.

Повний перелік учасників саміту за демократію
У саміті візьмуть участь 110 країн
Захід пройде у віртуальному форматі
Повний список учасників містить 110 країн
Україну запросили до участі у саміті за демократію

Нагадаємо, 12 жовтня у Києві пройшов 23-й саміт Україна – Європейський Союз. На ньому було підписано низку важливих угод – про “відкрите небо”, асоціацію нашої держави з європейською програмою фінансування досліджень та інші. А з європейської сторони пролунала заява про прискорення перспектив членства української держави у ЄС. Україну представляв президент Володимир Зеленський. А Євросоюз – президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн та голова Європейської Ради Шарль Мішель.

Джерело:news.obozrevatel.com