Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції, сила закону, а не закон сили, добробут народу, а не всенародні злидні, громадське порозуміння, а не громадська ворожнеча, демократія, а не диктатура.
В’ячеслав Чорновіл

Україну хочуть взяти в кільце: оприлюднено карту ймовірних шляхів наступу Росії

27 переглядів
Україну хочуть взяти в кільце: оприлюднено карту ймовірних шляхів наступу Росії

Оцінка українською розвідкою того, як розгортатиметься потенційний напад Росії, показує, що країна оточена численними тактичними групами батальйонів російських військ. Десятки тисяч військових і безліч техніки ніби “намагаються” взяти її в кільце.

Про підготовку РФ до ймовірної атаки заявив очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оброни Кирило Буданов в інтерв’ю Military Times. Він зазначив, що оцінки нашої та американської розвідки в цьому збігаються, а видання опублікувало карту (щоб подивитися фото, доскрольте новину до кінця).

На зображенні концентрацію російських сил помітно вздовж Кримського півострова, східного й північного кордону з Росією та Білоруссю.

Розвідники порівнюють кількість військових і техніки (постійних і змінених) із тією, зосередження якої країна-агресор демонструвала в квітні 2021-го. За деякими показниками вона менша, а за іншими залишилася такою ж.

Зокрема, станом на листопад ідеться про:

  • батальйонно-тактичні групи – 40;
  • особовий склад військовослужбовців – 94 000;
  • танки – 1200;
  • бронеавтомобілі – 2900;
  • артилерію – 1600;
  • літаки – 330;
  • гелікоптери – 240;
  • кораблі – 75;
  • субмарини – 6.
Оцінка загрози ймовірної атаки РФ на Україну

Нагадаємо: міністр оборони Олексій Резніков відкинув імовірність масштабного наступу Росії на Україну. За його словами, наголос на цьому з боку американської розвідки зрозумілий – для західних партнерів переміщення сил РФ стають несподіванкою, тоді як українські військовослужбовці спостерігають це не перший рік.

Водночас Кирило Буданов попередив, що РФ таки може напасти на Україну вже в січні або лютому 2022 року.

Як повідомляв OBOZREVATEL, після виходу в світ інтерв’ю начальника ГУР Міноборони України на нього відреагували в Кремлі. Зокрема, прессекретар глави Росії Дмитро Пєсков назвав це “штучно створеною істерією” і зазначив, нібито на тлі цього українці “йтимуть на провокації”, щоб виправдати заяви Заходу.

Джерело: incident.obozrevatel.com