Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції, сила закону, а не закон сили, добробут народу, а не всенародні злидні, громадське порозуміння, а не громадська ворожнеча, демократія, а не диктатура.
В’ячеслав Чорновіл

Заява Проводу ЗКО НРУ: Убивство білоруського опозиціонера Віталія Шишова в Києві – політичний виклик для України та всього демократичного світу

285 переглядів

Заява Проводу ЗКО НРУ: Убивство білоруського опозиціонера Віталія Шишова в Києві – політичний виклик для України та всього демократичного світу

Нелюдське, підступне, цинічне і показове убивство керівника Білоруського Дому в Україні, білоруського опозиціонера Віталія Шишова, яке трапилося з 2 на 3 серпня 2021 р. в м. Києві, є політичним терористичним актом помсти та залякування, здійсненого спецслужбами Федеральної служби безпеки Російської Федерації та Комітету державної безпеки Республіки Білорусь на території суверенної держави України.

Політична і юридична відповідальність за чергове політичне убивство білоруського опозиціонера однозначно лежить на керівництві тоталітарних режимів Російської Федерації та Республіки Білорусь на чолі із Володимиром Путіним та Олександра Лукашенко.

Убивство білоруського опозиціонера Віталія Шишова, за своїми методами, підступністю, цинізмом та показовістю здійснення, є копією застосування антилюдських методів убивств, які використовувалися політичним керівництвом комуністично-радянського тоталітарного режиму Союзу РСР під керівництвом злочинної Комуністичної партії Радянського Союзу та її озброєного загону Комітету державної безпеки СРСР проти своїх політичних опонентів у ХХ столітті.

Новий злочин тоталітарних режимів Путіна і Лукашенка на теренах суверенної держави України є черговим викликом не тільки щодо демократичної України, української нації, української влади, але і по відношенню до всього демократичного світу, міжнародних прав людини та принципів верховенства права.

Після політичного терористичного акту щодо Віталія Шишова в Києві, Україна стає небезпечною територією для проживання не тільки для іноземців, які шукають у нас політичного притулку, але в першу чергу і для самих українських громадян. Наразі українські громадяни гинуть від терористичних угрупувань і військ Російської Федерації на сході України, а відтепер, така загроза терористичних актів виникає і з боку державного кордону тоталітарного режиму Республіки Білорусь.

Все це свідчить про слабкість, непрофесіоналізм та безвідповідальність політичного керівництва держави та очільників спецслужб та правоохоронних органів України.

Чергове безкарне здійснення на  території суверенної держави України політичного терористичного акту-убивства, за участі спецслужб Республіки Білорусь та Російської Федерації, стало показовим провалом у діяльності  Служби безпеки України та інших правоохоронних органів держави щодо виконання ними своїх конституційних обов’язків.

Зважаючи на вище викладене, вимагаємо від політичного керівництва України:

1.        Дати належну оцінку даному політичному терористичному акту та переглянути питання щодо міжнародної взаємодії і співпраці з тоталітарними режимами Російської Федерації та Республіки Білорусь.

2.        Заслухати звіти керівництва Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України з даного питання та ухвалити відповідні рішення щодо належного захисту суверенітету держави з проведенням необхідних і невідкладних кадрових зміни в цих відомствах.

Провід Закарпатської крайової організації
Народного Руху України

м. Ужгород,
03.08.2021 р.