Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Якби мене запитали, шкодую я про те, як би склалося моє життя, про 15 років, які відсидів, я б відповів: анітрохи. І якби довелося починати все спочатку та обирати, я б обрав життя, яке прожив.
В’ячеслав Чорновіл

Представники української громадськості, зокрема, за участі активістів НРУ та духовенства ПЦУ, вшанували Героїв Карпатської України в м. Ужгород

44 переглядів

14 березня 2023 р., в м. Ужгород, в рамках відзначення 84-ї річниці проголошення Карпатської України (1938/1939 – 1944) та 149-ї річниці від дня народження доктора отця Августина Волошина (17.03.1874, Келечин, Українське Закарпаття під окупацією Австро-Угорської імперії – 19.07.1945, Москва, комуністично-радянська Бутирська в’язниця у районі Лєфортово, Російська РФСР у складі Союзу РСР), Президента Карпатської України (1939 – 1944), Героя України (посмертно), борця за незалежність України у ХХ столітті було розпочато проведення громадських заходів з ушанування Героїв Карпатської України, які відзначають щорічно 14 – 15 березня.

В рамках заходів:

  • В кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А) було відслужено молебень за мир і благополуччя в Україні, за перемогу українського народу і Українського війська над віроломними безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами та заупокійну літію за всіма полеглими у різні части і віки нашими співвітчизниками і рідними, які віддали свої життя за незалежність України, Героями Карпатської України та доктором отцем Августином Волошиним, Президентом Карпатської України, Героєм України, борцем за незалежність України у ХХ столітті;

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, військовий капелан, президент Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, настоятеля парафії на честь первоверховних апостолів Петра і Павла у с. Лазещина Рахівського району, військового капелана, ієрея Іллі Канакіна, референта єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, священика кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного у м. Ужгород та ієрея Олега Росоловського, священика кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного у м. Ужгород.

Після завершення богослужіння до присутніх у храмі з архієрейським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на святості та безсмертності прижиттєвого подвигу всіх полеглих Героїв України, та, зокрема, Героїв Карпатської України та новітніх Героїв –  українських воїнів-захисників у російсько-українській війні 2014 – 2023 рр.;

  • Представники української громадськості та духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України традиційно піднесли та встановили пам’ятний віночок біля меморіальної дошки на честь доктора отця Августина Волошина на будинку по вулиці А. Волошина, 46, який належав в 30-х роках Августину Волошину і його дружині Ірині Петрик-Волошин, та в якому за їх життя було відкрито сиротинець для дітей;
  • Представниками духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, за присутності представників української громадськості, біля символічної могили доктора отця Августина Волошина і його дружини Ірини Петрик-Волошин на території Закарпатського музею народної архітектури та побуду (вул. Капітульна, 33а) було запалено поминальні лампадки, піднесено корзину з живими квітами та відслужено заупокійну літію за згадуваними українськими достойниками.
    Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський у співслужінні ієрея Іллі Канакіна та ієрея Олега Росоловського.

Після завершення богослужіння до присутніх з архієрейським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на святості та безсмертності прижиттєвого подвигу доктора отця Августина Волошина, Президента Карпатської України, Героя України (посмертно), борця за незалежність України у ХХ столітті та його вірної супутниці та дружини Ірини Петрик-Волошин.

Участь у заходах з ушанування Героїв Карпатської України в м. Ужгород, зокрема, взяли уповноважені представники Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Ужгородського гуманітарно-економічного коледжу КаУ ім. Августина Волошина, духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Християнсько-народної спілки Закарпаття та ГО «Молодь Закарпаття».

Пресслужба ЗКО НРУ