Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши.
В’ячеслав Чорновіл

В Ужгороді стартував Форум громадянського суспільства

23 переглядів

“Основний елемент: регіон Закарпаття” – під такою назвою сьогодні в Ужгороді розпочався перший регіональний Форум представників громадянського суспільства, який об’єднав активістів, посадовців, волонтерів, благодійників та екологів.

Учасники заходу обговорювали роль ОГС (організації громадянського суспільства) з територіальними громадами і регіональною владою в умовах воєнного стану.

Привітав учасників Форуму голова Оргкомітету Олег Лукша, висловив сподівання, що ця ініціатива, яка стартувала саме в обласному центрі Закарпаття, стане майданчиком для обміну думками, досвідом, а започатковані з такого діалогу проекти – успішними.

– Основна мета Форуму, який вже є п’ятим за рахунком і відбувається в умовах війни – це наблизити перемогу і посилити роль ОГС у всіх компонентах розвитку Закарпаття та допомоги ЗСУ. Зробити це можна за рахунок комунікацій, обміну досвідом, за рахунок того, що ми можемо започаткувати нові речі. Адже саме громадянське суспільство є ядром національного спротиву, який має: військову частину, інформаційно-пропагандиську, гуманітарну, волонтерську тощо. Подібний Форум проводився в Україні на початку грудня. Називався він “Основний елемент”, що означає, що Україна – стає основним елементом у геополітиці світу. Вона стає лідером у боротьбі за справжню демократію та права людини, – наголосив Олег Лукша.

Як молодь Закарпаття сприяє стійкості, єднанню та відновленню громад розповіла у рамках форуму Олена Біланіна, голова Ужгородської молодіжної ради.

– Серед учасників нашої панельної дискусії – представники різних молодіжних ГО. Представники національних меншин, внутрішньо переміщених осіб тощо. Ми будемо говорити про те, з якими викликами зіштовхувалися команди, що допомагає їм вирішувати ті чи інші труднощі.

Що ми всі, як молоде покоління, можемо зробити для того, щоб підвищити рівень єдності в наших громадах, – зазначила Олена Біланіна.

Форум був чудовою платформою для презентації різноманітних волонтерських ініціатив. Під час обговорення у панельних дискусіях йшла мова про те, що волонтерство – вагома складова громадянського суспільства.

– Сьогодні я представляю не тільки організацію “Волонтери Закарпаття”, але й волонтерський хаб “Венеція”, – розповідає представниця волонтерської спільноти Катерина Легерда. – Всі ми працюємо в ім’я перемоги. Наша організація нараховує більше 300 волонтерів на Закарпатті. Цей форум покликаний об’єднати громадянське суспільство, привернути увагу світової спільноти до війни в Україні, яка продовжується ось вже 11 місяців.

Як підсумок Форуму, учасники повинні ухвалити Резолюцію, де кожен учасник матиме можливість внести свої пропозиції для наближення перемоги.

Христина БІКЛЯН

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

https://youtube.com/watch?v=WXSyFkdB-KU%3Ffeature%3Doembed

Джерело:life.ko.net.ua