Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Слабкість нашої демократії в тому, що ми не були готові, небагато було таких лідерів, які дивилися далеко вперед.
В’ячеслав Чорновіл

Буданов про загибель Дениса Кірєєва: «Був убитий в автівці СБУ»

10 переглядів

Очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов заявив, що банкіра Дениса Кірєєва 5 березня 2022 року вбили в автівці Служби безпеки України.

Про це глава ГУР сказав в інтерв’ю виданню «Радіо Свобода».

«Я поділяю думку і вірю фактам, що пан Кірєєв був убитий в автівці СБУ, коли вони (співробітники СБУ — ред.) провели захід щодо цієї особи. Цей факт зафіксовано, це є в матеріалах розслідування. Все інше — розслідування веде ДБР. Я не маю права коментувати цю інформацію. Те, що його вбили в цій автівці співробітники — це факт», — заявив Буданов.

Він додав, що Кірєєв був штатним співробітником ГУР, і його, за словами Буданова, затримали учасники спецпідрозділу СБУ «Альфа» приблизно за 200 метрів від центрального офісу СБУ.

«Факти такі: людину, яка їхала на запрошення СБУ в будівлю СБУ, за 200 метрів від будівлі перехоплюють, відвозять трошки далі, ніж у цю будівлю, а труп викидають на вулицю. Ось факти», — зазначив глава розвідки.

Буданов в інтерв’ю також сказав, що після цього мав розмову з тодішнім очільником СБУ Іваном Бакановим, і це була «остання з ним розмова», на якій «він не зміг нічого толком пояснити» про загибель Кірєєва.

Глава ГУР розповів, що він відправив Кірєєва на переговори з рф навесні 2022 року до Гомеля, щоб «затягнути процес і виграти час, оскільки пан Кірєєв особисто знав двох осіб з того переговорного процесу, які представляли російську сторону».

За словами очільника розвідки, він упевнений, що Кірєєв не був шпигуном, і «ніхто не очікував такої реакції» від працівників СБУ щодо співробітника ГУР.

Нагадаємо, раніше радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що загибель банкіра Дениса Кірєєва пов’язана з поганою координацією українських спецслужб на початку повномасштабного російського вторгнення. Він наголосив, що Кірєєв не був російським агентом.

Що відомо про Кірєєва?

The Wall Street Journal з’ясувало, що Кірєєв мав зв’язки у російському й українському бізнесі та фінансовій сфері. За даними WSJ, у 2021 році ці зв’язки зацікавили Буданова. Навесні того року, коли росія почала скупчувати війська на кордоні з Україною, Буданов запропонував Кірєєву співпрацювати з українською розвідкою.

Він закликав банкіра використати свої зв’язки, щоб проникнути в російську воєнну розвідку. «У нього було необхідне коло знайомств. Через нього проводилися фінансові операції. Тому він спілкувався з усіма, зокрема з дуже впливовими людьми», — сказав журналістам Буданов.

Як пише WSJ, Кірєєв погодився співпрацювати. Тож команда служби безпеки відвозила Кірєєва до Харкова, а звідти банкір разом з іще одним розвідником їхав до росії. Через декілька днів Кірєєв повертався та звітував перед Будановим, за словами джерел у розвідці.

Кірєєв дізнався зі своїх джерел, що москва готується до вторгнення, і сказав про це Буданову. А 23 лютого Кірєєв передав Буданову свіжі дані: президент росії володимир путін зранку віддав наказ про вторгнення.

На початку повномасштабної війни Кірєєв брав участь у переговорах із російською стороною. Як пише WSJ, банкір погодився взяти участь у переговорах попри те, що це було ризиково, адже певний час він підтримував зв’язки і в Україні, і в росії.

Українські медіа з посиланням на джерела на початку березня 2022-го повідомляли, що Кірєєва під час затримання застрелила СБУ. Його нібито підозрювали у державній зраді. Але офіційного підтвердження цьому не було.

Згодом Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про трьох розвідників, які загинули під час виконання спеціальних завдань, захищаючи Україну. Серед них ㅡ Денис Кірєєв.

Джерело:hromadske.ua