Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Слабкість нашої демократії в тому, що ми не були готові, небагато було таких лідерів, які дивилися далеко вперед.
В’ячеслав Чорновіл

Представники борців за незалежність України, Закарпатської КО НРУ та Управління МКЄ ПЦУ підтримали найменування однієї із вулиць м. Ужгород на честь Петра Скунця, українського громадсько-політичного діяча та поета

163 переглядів

18 січня 2023 р., в сесійному залі Ужгородської міської ради, відбулися громадські слухання щодо перейменування вулиці Льва Толстого в м. Ужгород, на честь Петра Миколайовича Скунця (20.05.1942, Волове, Карпатська Україна під окупацією пронацистського режиму Королівства Угорщини – 30.04.2007, м. Ужгород, Україна), українського патріота, політичного, громадського та культурного діяча, першого голови Закарпатської крайової організації Народного Руху України (27.09.1989 – 12.01.1991), першого головного редактора рухівської національно-демократичної газети «Карпатська Україна» (1991 – 1992), борця за незалежність України у ХХ столітті, поета, літературознавця, журналіста.

Участь у громадських слуханнях взяли представники громадських, політичних, релігійних організацій, засобів масової інформації та уповноважені представники Ужгородської міської ради.

За результатами громадських слухань, більшістю голосів, було ухвалено рішення рекомендувати сесії Ужгородської міської ради ухвали рішення про перейменування вулиці Льва Толстого в м. Ужгород на честь Петра Скунця.

Від Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, Проводу Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Управління Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Карпатського університету імені Августина Волошина, Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух» та ГО «Молодь Закарпаття, зокрема, участь у громадських слуханнях взяли та підтримали ініціативу щодо перейменування вулиці Льва Толстого в м. Ужгород на честь Петра Скунця, відповідно уповноважені представники – Антоніна Вчорашня, Віктор Понзель, Іван Келечен та Ярослав Бідзіля.

Свого часу, іще 2021 – 2022 рр., вищезазначені організації та установи, офіційно вносили подання на розгляд Ужгородської міської ради, з проханням найменувати, зокрема, одну із чільних вулиць м. Ужгород, на честь Петра Миколайовича Скунця, українського патріота, громадсько-політичного і культурного діяча та борця за незалежність України у ХХ столітті, поета, літературознавця, журналіста.

Пресслужба Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність україни