Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Під час випускного вечора в університеті пішов на Володимирську гірку і дав клятву, що все життя буду боротися за Україну.
В’ячеслав Чорновіл

Окрім Лаври СБУ прийшло з обшуками до Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ МП

14 переглядів

Також обшуки проходять у двох монастирях. 

Окрім Лаври СБУ прийшло з обшуками до Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ МП

© СБУ

В Рівненській області Служба безпеки України  повідомила про проведення контррозвідувальних заходів на території приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ МП, а також Корецького Свято-Троїцького монастиря і жіночого монастиря на честь Волинської ікони Божої Матері в селі Серники.

В спецслужбі заявили, що заходи проводять у межах роботи з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Зокрема в СБУ зазначили, що через російську агресію зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

Таким чином служба безпеки ставить перед собою кілька завдань:

  • недопустити використання релігійних громад в якості осередку «русского міра»;
  • перевірити дані про використання приміщень монастирів для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  • забезпечити населення від провокацій і терористичних актів.

Для цього правоохоронці проводять огляд території та приміщень та  здійснюють перевірку осіб на предмет їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

«Всі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України», – підкреслили у спецслужбі.

Нагадаємо, вранці у вівторок Служба безпеки України прийшла з обшуками в Києву-Печерську Лавру. Правоохоронці проводять огляд території та приміщень на виявлення “заборонених до обігу предметів” та перевірку осіб на їх причетність до діяльності, яка є протиправною та шкодить державі. 

Джерело:zn.ua