Закарпатська крайова організація
Народного Руху України
Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції, сила закону, а не закон сили, добробут народу, а не всенародні злидні, громадське порозуміння, а не громадська ворожнеча, демократія, а не диктатура.
В’ячеслав Чорновіл

Українські патріотичні організації пропонують перейменувати площу Олександра Пушкіна в м. Ужгород на площу на честь В’ячеслава Чорновола

248 переглядів

У зв’язку із військовою віроломною агресією російської федерації проти українського народу і України, 7 квітня 2022 р., Президія Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, Провід Закарпатської крайової організації Народного Руху України та Закарпатський осередок ВГО «Молодий Народний Рух» звернулися з листом-клопотанням до Ужгородського міського голови (Богдан Андріїв) та Ужгородської міської ради з пропозицією перейменувати площу Олександра Пушкіна в м. Ужгород на площу на честь В’ячеслав Максимовича Чорновола (24.12.1937 – 25.03.1999), українського патріота, політичного, державного і громадського діяча, борця за незалежність України початку 60-х – початку 90-х рр. минулого століття, політично репресованого московським комуністично-радянським окупаційним режимом Союзу РСР (1967 – 1988), ініціатора створення Української Гельсинської спілки, голови Народного Руху України (1992 – 1999), журналіста, народного депутата України (1990 – 1999), Героя України (2000, посмертно) та встановити на його честь бюст на даній площі.

Одночасно вулицю на честь В’ячеслава Чорновола в м. Ужгород, представники українських організацій, пропонують перейменувати на честь полеглого українського воїна-захисника в російсько-українській війні розвідника Святослава Андрійовича Сойко (24.01.1990 – 24.03.2022) уродженця м. Ужгород.

Пресслужба ЗКО НРУ